Masáže

Druhy masáží

Masáž klasická- regenerační

Klasická masáž patří mezi relaxační techniky působící okamžitě na tělesný, ale i duševní stav. Odstraňuje únavu, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí pomalými, ale důraznými technikami, které ve svalech uvolňují odpadní látky (např. kyselinu mléčnou). Masáž také uvolňuje kožní napětí, napomáhá prokrvení kůže a svalů, podporuje vstřebávání výronů a otoků a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest. Je vhodná pro klienty s různým onemocněním pohybového aparátu. Tato masáž napomáhá regeneraci po fyzické zátěži a udržuje člověka v dobré fyzické i psychické kondici.

Masáž sportovní

Sportovní masáž může být použita jako příprava těla před sportovním výkonem, nebo se jí využívá jako masáže regenerativní po sportovním výkonu. Její účinky předcházejí vzniku trvalého poškození pohybového aparátu. Masáž je zaměřena na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Dokáže účinně pomoci k rychlé úlevě od bolesti svalů a uvolnění kůže. Zároveň stimuluje lokální lymfatické dráhy, které vyplavují odpadní látky a kyselinu mléčnou ze svalů. Sportovní masáž stimuluje prokrvení těla a tím přívod kyslíku a živin do tkání, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost. Při masáži se používají hlubší techniky s rychlejší frekvencí (tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění).

Masáž havajská

Neboli masáž zvaná „Lomi–Lomi“, je masáž, při které se jako hlavní technika masírování používá masírování pomocí celého předloktí a loktů. Při havajské masáži se tedy využívá velmi plynulých, pomalých, ale důrazných pohybů celé ruky. Masáž probíhá vleže na břiše a postupuje se od dolních končetin až k hlavě. Za použití předloktí k masírování lze účinně odstranit blokace a dokonale uvolnit celé tělo. Havajská masáž je vhodná především pro klienty, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku, jsou přepracovaní, nesoustředění, mají pocit ztuhlosti svalů a kloubů. Jde o velice uvolňující a harmonizující masáž.

Masáž relaxační

Jedná se o zklidňující, regenerující masáž určenou nejširšímu okruhu lidí. Používané techniky jsou oproti klasické masáži pomalejší, plynulejší a mají relaxační účinek. Tato masáž zklidňuje váš centrální nervový systém, uvolňuje a regeneruje ztuhlé a unavené svalstvo namáhané jednostranným zatížením, nebo naopak nedostatkem pohybu či napětím vyvolaným stresem. Masírováno je především svalstvo zad a šíje. Relaxační masáž je skvělým prostředkem k odstranění únavy, vnitřního napětí a psychického vyčerpání.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je jedna z nejoblíbenějších terapií. Jde o propojení speciální masážní techniky a sálajícího tepla z přírodních kamenů. Lávové kameny jsou nahřívány ve vodní lázni a poté se jejich hladkým povrchem za pomoci aromatických olejů masíruje celé tělo. Tato masáž slouží ke stimulaci krevního a lymfatického oběhu, pomáhá odstranit blokace, prohřívá tělo, má detoxikační a relaxační účinek. Je vynikající při bolestech zad a kloubů. Teplo vycházející z vulkanických kamenů spolu s masáží dokáže tělo uvolnit a zbavit stresu a napětí.